Idź do spisu treści

Menu główne:

Archiwum 2019

Podsumowanie roku 2019

W mijającym roku czworo naszych wychowanków zostało powołanych w skład Kadry Narodowej: Daria Niedziałkowska, Eryk Karnik, Klimek Maciej i Adam Pierzchała. Daria  i Eryk  przeszli do kategorii wiekowej młodzieżowca gdzie startują w pełnym pięcioboju. Maciej i Adam reprezentują nasze Miasto w kategorii juniora w konkurencji trójbój i czwórbój. Zawodnicy VICTORII Radom reprezentowali klub na imprezach rangi Pucharu Polski, Mistrzostw Polski ,Pucharu Europy i Mistrzostw Europy, swoimi startami dostarczyli kibicom pięcioboju nowoczesnego wielu emocji. Do najlepszych wyników tego roku należy zaliczyć 4 miejsce w sztafecie MiX Darii Niedziałkowskiej na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, 7 miejsce  Eryka Karnika w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Pięcioboju Nowoczesnym, 1 miejsce Macieja Klimka podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, 4 miejsce Adama Pierzchały na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Dobrze spisali się najmłodsi zawodnicy VICTORII startujący w grudniu 20 osobową drużyną w Mistrzostwach Polski U 13, U15 oraz w finale cyklu Penta Day. Wszyscy nasi podopieczni ustanowili nowe rekordy życiowe. W grupie młodzików zdecydowanym liderem okazał się Maksym Bodnar który wywalczył srebrny medal w kategorii chłopców rocznik 2008. W Nowym 2020 Roku zarząd RTP „VICTORIA” życzy wszystkim naszym zawodnikom wytrwałości w treningu, dążenia do nowych rekordów życiowych, oraz satysfakcji z uzyskiwanych wyników sportowych.

grudzień 2019

_________________________________________________________________________________________

Zakończył się obóz szkoleniowy Przesieka 2019

Od 20 do 31 lipca w Karkonoszach odbył się po raz kolejny szkoleniowy obóz pięciobojowy dla zawodników i sympatyków naszego klubu. W czasie pobytu uczestnicy uczyli się kombinacji (strzelanie + bieganie), podstaw szermierki, brali udział w zajęciach rekreacyjnych na basenie " Termy Cieplice", uczestniczyli w wędrówkach górskich. Naszym celem turystycznym było zdobycie "Śnieżki" najwyższego szczytu Karpat. Całej grupie udało się podejście na szczyt oraz zejście do Karpacza. W konkurencjach sportowych prowadzony był ranking, który wyłonił zawodników najszybciej wykonujących kombinację. Wśród dziewcząt zwyciężyła Amelia Kozera przed Marysią Sikorą miejsce trzecie zajęła Maja Biernat, wśród chłopców wygrał Klonowski Kacper przed Bodnarem Maksem, miejsce trzecie zajął Kierzkowski Wiktor. Amelia Kozera dzięki bardzo dobrej postawie w biegu i celnemu strzelaniu uzyskała najlepszy wynik obozu pokonując dziewczęta i wszystkich zawodników z konkurencji męskiej.

sierpień 2019

XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Zakończyła się XXV OOM w sportach letnich. Rywalizacja w 3-boju nowoczesnym toczyła się w Drzonkowie w terminie 03-05.06.2019r. Do kadry województwa Mazowieckiego powołano trzech zawodników VICTORII. Maciej Klimek , Adam Pierzchała oraz Jakub Pacocha reprezentowali Radom. Zdecydowanym liderem naszego zespołu w zmaganiach 3-boistów był Maciej Klimek który po rocznych startach w Pucharze Polski zajął 1 miejsce rankingowe. Podczas Olimpiady Maciej nie zawiódł, w pływaniu zajął trzecią lokatę, w strzelaniu drugą a w bieganiu czwartą, łącznie uzbierał 810 pkt co pozwoliło mu zdobyć złoty medal. Adam Pierzchała po wspaniałej walce do ostatnich metrów zajął 4 miejsce z łączną liczbą 794 pkt, do brązowego medalu zabrakło Adamowi zaledwie 1 pkt. Jakub Pacocha po trzech konkurencjach zdobył 581 pkt i zajął 28 miejsce. Wynik Klimka przypieczętował jego miejsce w kadrze powołanej na Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych które odbędą się w Kownie/Litwa w terminie 09-16.06.2019r.

czerwiec 2019

Medale Mistrzostw Polski Juniorów w Trójboju rozdane

10-12 maja na obiektach ZKS Drzonków odbyły się Mistrzostwa Polski w Trójboju Nowoczesnym w kategorii Junior U17. W zawodach wzięli udział dwaj zawodnicy VICTORII Radom Maciej Klimek i Adam Pierzchała. Wychowankowie trenera Marcina Fokta rozpoczęli rywalizację od pływania w którym zajęli czołowe lokaty Maciej 1 miejsce (200 dow 2:05,50) ,Adam 3 miejsce ( 200 dow 2:08,60). Podczas biegu ze strzelaniem realia punktowe nieco się zmieniły, dzięki świetnej dyspozycji biegowej i bardzo dobremu strzelaniu jako pierwszy na mecie zameldował się Piotr Ziółek z UKS Dwójka Tczew 892 pkt, drugi ze stratą 6 sekund zakończył bieg Maciej Klimek 886 pkt a trzeci przekroczył linię mety Olaf Paradowski z G8 Bielany Warszawa 878 pkt. Adam Pierzchała zakończył zawody na czwartym miejscu uzyskując 863 pkt. Wyniki Radomskich zawodników dają nadzieję na dobry występ w głównych imprezach sezonu- Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach Europy Juniorów.

maj 2019

15 zawodników RTP "VICTORIA" Radom wystartowało w trzeciej edycji Pucharu Polski Hummel Cup w trójboju i dwuboju nowoczesnym, który odbył się w Warszawie 06-07.04.2019r. Wśród trójboistów najlepiej wypadł Maciej Klimek który zajął 1 miejsce zdobywając 814 pkt, na miejscu 4 uplasował się jego klubowy kolega Adam Pierzchała zdobywając 802  pkt. Maciej Klimek dzięki wygranej w Warszawie przesunął się w rankingu krajowym na 1 pozycję wśród trójboistów. W dwuboju nowoczesnym swój pierwszy start odnotowali Szymański Igor 485 pkt – miejsce 21 i Bąk Mikołaj 453 pkt – miejsce 33 .  W kategorii młodzików U 13 najlepiej wypadli Maksymilian Bodnar 376 pkt, Biernat Jan 340 pkt i Ciepliński Paweł 311 pkt. Następna edycja Pucharu Polski Hummel Cup odbędzie się w Częstochowie 27-28.04.2019. Zapraszamy do śledzenia wyników.

kwiecień 2019

Dominacja Klimka

W  ubiegłą sobotę i niedzielę (16-17 marca 2019r) w WOSIR Drzonków odbyła się druga edycja Pucharu Polski w dwuboju i trójboju nowoczesnym juniorów młodszych. Radom był reprezentowany przez Macieja Klimka juniora 16 letniego zawodnika RTP VICTORIA . Po dobrym strzelaniu 409 pkt i świetnym pływaniu 200 dow 2:01,42 Maciek miał 29 sekundową przewagę nad resztą stawki. W biegu  nie ustąpił Olafowi Paradowskiemu z G8 Bielany Warszawa, i w rezultacie wygrał drugą edycję Pucharu Polski z łączną liczbą 816 pkt.

marzec 2019

Dobry początek sezonu

Kolejny zawodnik RTP VICTORIA Radom został powołany w skład Kadry Narodowej Pięcioboju Nowoczesnego. Adam Pierzchała junior 16 letni, wychowanek trenera Marcina Fokta w wyniku dobrych rezultatów osiąganych w roku 2018 otrzymał powołanie do Kadry Narodowej Juniorów na sezon 2019. Adam od początku roku prezentuje wysoką formę którą potwierdził podczas sprawdzianu wytrzymałości w Spale 8 -10 marca 2019 r. W najbliższą niedzielę 17-03-2019 r. rozpoczyna kolejne 10 dniowe zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale gdzie pod okiem trenerów Kadry Narodowej będzie szlifował swoje umiejętności pływackie, biegowe i strzeleckie.