Nadzieje Olimpijskie 2018 Spała

listopad 2018

_________________________________________________________________________________________

Nadzieje Olimpijskie - Spała 2018

W dniach 25-28.10.1018r w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Splale odbyły się międzynarodowe zawody pięciobojowe z cyklu "Nadzieje Olimpijskie". Wśród reprezentantów Polski znaleźli się nasi zawodnicy: Daria Niedziałkowska, Eryk Karnik i Klimek Maciej. Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych: U17 i U19. W zmaganiach indywidualnych Daria Niedziałkowska wywalczyła 3 miejsce a w klasyfikacji drużynowej 2, Eryk Karnik pomimo dobrego wyniku w pływaniu ( 1 miejsce 200 dow 1:58,87) ostatecznie zajął 13 lokatę. W młodszej kategorii wiekowej dobrze wypadł Maciej Klimek zajmując 6 pozycję indywidualnie i 2 w klasyfikacji drużynowej. Zapraszam do śledzenia wyników na stronie PZPnow.

październik 2018

29-30 września 2018r w Warszawie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Pięcioboju Nowoczesnym Juniorów. W zawodach wzięli udział zawodnicy VICTORII Radom Daria Niedziałkowska i Eryk Karnik. W pierwszym dniu rywalizacji zawodnicy startowali w klasyfikacji indywidualnej, Daria Niedziałkowska zaczęła zawody od wygranej w szermierce, potwierdziła wysoką formę wygrywając pływanie z czasem 2.15.48. Na koniec dnia rozegrana została kombinacja (bieganie ze strzelaniem) którą Daria także wygrała z życiowym wynikiem 13:51.76. Zawodniczka z Radomia zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski gromadząc 993 pkt. Eryk Karnik po całodniowej rywalizacji uzbierał 1097 pkt i zajął 4 miejsce, do brązowego medalu zabrakło jedynie 8 pkt. W drugim dniu mistrzostw odbyła się rywalizacja sztafet dzięki dobrej postawie w pływaniu i kombinacji nasi zawodnicy zdobyli srebrny medal i rekordową liczbę 1111 punktów.

Mistrzostwa Europy w Pięcioboju

17-06-2018 r. Zakończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w Pięcioboju Nowoczesnym. Najlepszym wynikiem wśród radomskich pięcioboistów popisał się Eryk Karnik. Jako jedyny z naszych zawodników przeszedł trudne kwalifikacje ,a w finałach dzięki dobrej postawie w szermierce wywalczył 16 miejsce w Europie zdobywając jednocześnie rekordową liczbę 1093 pkt. Daria Niedziałkowska niestety nie dostała się do finału w rywalizacji indywidualnej, ale dobrze zaprezentowała się w sztafetach. W sztafecie damskiej wraz z Agnieszką Wysokińską zdobyła 6 miejsce a w sztafecie mix z Kamilem Kasperczakiem 9 miejsce. Dla Macieja Klimka start w Mistrzostwach Europy to absolutny debiut na zawodach tej rangi. Pomimo że startował z zawodnikami o rok starszymi to walczył dzielnie do końca co w efekcie przyniosło mu 31 miejsce i nowy rekord życiowy 846 pkt. Maciej wystartował także w sztafecie mix z Adrianną Kapałą, w rywalizacji sztafetowej zdobył 12 miejsce.

czerwiec 2018

Zawodnicy RTP VICTORIA Radom powołani na Mistrzrostwa Europy

Troje wychowanków trenera Marcina Fokta  zostało powołanych na Mistrzostwa Europy Juniorów w Pięcioboju Nowoczesnym. Daria Niedziałkowska oraz Eryk Karnik wystartują w czwórboju w kategorii junior 18 letni, natomiast Maciej Klimek będzie rywalizował w trójboju w kategorii Junior 15 letni. Zawody odbędą się w Drzonkowie w terminie 11-18.06.2018r. Zapraszamy do śledzenia wyników i dopingowania naszych zawodników.

Brązowy medal Mistrzostw Polski zdobyty przez Macieja Klimka

18-20.05.2018r w Drzonkowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Trójboju Nowoczesnym. Dwaj zawodnicy z RTP Victoria Radom: Maciej Klimek i Adam Pierzchała podjęli walkę o tytuł mistrzowski. Obaj podopieczni trenera Marcina Fokta uzyskali życiowe wyniki Maciej 857pkt , Adam 821 pkt. Zdobyte punkty pozwoliły Maćkowi Klimkowi uzyskać brązowy medal Mistrzostw Polski, natomiast Adam Pierzchała w klasyfikacji końcowej uplasował się na wysokiej 6 pozycji.

maj 2018

W kwietniu w terminie 8-14.2018r w Caldas da Rainha / Hiszpania odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Pięcioboju Nowoczesnym. Nasi zawodnicy Daria Niedziałkowska i Eryk Karnik zostali powołani na tą prestiżową imprezę. W rywalizacji indywidualnej dobry występ zaliczył Eryk Karnik zdobywając nowy rekord życiowy, niestety nie wystarczył on ażeby zakwalifikować się do finału, zabrakło zaledwie 7 punktów. Drużynowo Eryk wraz z kolegami z kadry zostali sklasyfikowani na 15 miejscu. Daria wystąpiła w dwóch sztafetach: damskiej i mikst, oba starty zakończyły się uzyskaniem 12 lokaty. To pierwszy start radomskich pięcioboistów na zawodach tak wysokiej rangi.

kwiecień 2018

Puchar Europy Juniorów: Liderzy kadry w pierwszej piętnastce

W Sant Boi de Llobregat zakończyły się indywidualne zmagania Pucharu Europy Juniorów w czwórboju nowoczesnym. W zawodach zaliczanych do rankingu kwalifikacyjnego do młodzieżowych igrzysk olimpijskich w Buenos Aires najlepiej spośród Polaków spisali się Kamil Kasperczak i Daria Niedziałkowska.

czytaj dalej....
wyniki - kobiety....
wyniki - mężczyźni.....

marzec 2018

17-18.03.2018 Na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie odbyła się 2 edycja Pucharu Polski Juniorów w kategorii U 15 i U 17. W zawodach wzięło udział 162 zawodników i zawodniczek z 19 polskich klubów. Radom był reprezentowany przez 4 osobową drużynę juniorów z RTP "VICTORIA" startujących w trójboju (pływanie,bieganie,strzelanie). Dobrymi wynikami popisali się chłopcy: Klimek Maciej i Adam Pierzchała. Klimek Maciej zdobył 3 miejsce uzyskując nowy rekord życiowy 797 pkt, Adam Pierzchała zakończył zawody na 5 miejscu z nowym rekordem 782 pkt. Jak informuje trener Marcin Fokt wynik Adama jest tym bardziej interesujący że jest to pierwszy start tego zawodnika w trójboju. Dziewczęta wypadły słabiej, Katarzyna Fabiszewska zajęła 17 miejsce uzyskując 665 pkt a Nina Podsiadły 20 miejsce z punktacją 620 pkt. Starty w Pucharze Polski są eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

marzec 2018

Polski Związek Pięcioboju Nowoczesnego poinformował że na zawody kwalifikacyjne do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich zostali powołani zawodnicy z RTP Victoria Radom. Daria Niedziałkowska i Eryk Karnik będą reprezentowali Polskę na zawodach w Sant Boi w Hiszpanii. Kwalifikacje rozpoczną się 22-03-2018r, zapraszamy do śledzenia wyników na stronie PZPNow.

marzec 2018

Puchar Polski # 1

02-04 stycznia 2018r w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyła się pierwsza edycja Pucharu Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów w Pięcioboju Nowoczesnym. W zawodach wzięła udział aktualna mistrzyni olimpijska Chloe Esposito z Australii. Radom reprezentowali juniorzy Daria Niedziałkowska i Eryk Karnik. W pierwszych zawodach w 2018 r doskonale wypadła Daria Niedziałkowska która zajęła 1 miejsce wśród polskich juniorek startujących w czwórboju (930 pkt), w klasyfikacji open ( wraz z seniorami i młodzieżowcami ) sklasyfikowana została na 22 miejscu. Eryk Karnik zdobył w czwórboju 1002 pkt co pozwoliło na zajęcie 3 miejsca wśród juniorów i 34 miejsca w klasyfikacji open