Archiwum 2016 - Victoria Radom

Idź do spisu treści

Menu główne:

Archiwum 2016

W Publicznym Gimnazjum nr 10 w Radomiu odbył się bal dla uczniów klas trzecich, brali w nim udział nasi zawodnicy którzy podjęli decyzję o kontynuacji przygody z pięciobojem nowoczesnym. Życzymy wytrwałości w treningu oraz spełnienia sportowych marzeń.

sierpień 2016

____________________________________________________________________________________________________________________________

Mistrzostwa Polski w Trójboju Nowoczesnym - wyniki

15-17.06.2016r w Elblągu odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, zawody te są jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów. Nasze miasto reprezentowali Daria Niedziałkowska, Sara Smorągiewicz, Aleksandra Boduła, Eryk Karnik i Mateusz Kasprzak. W klasyfikacji indywidualnej najwyżej uplasowała się Daria Niedziałkowska zajmując 6 pozycję, Sara Smorągiewicz 13, Aleksandra Boduła 19. Karnik Eryk indywidualnie zajął 11 miejsce, Kasprzak Mateusz 15 miejsce (w swoim roczniku Mateusz był na 7 miejscu). W ostatnim dniu zawodów wielką niespodziankę sprawił Eryk Karnik startujący w sztafecie MIX. Po dobrym strzelaniu świetnym biegu i doskonałym pływaniu (nowa życiówka na 100 dow 0,53,90) zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski w Trójboju Nowoczesnym stając się jednocześnie pierwszym medalistom MP w naszym mieście w tej dyscyplinie sportu. W tej samej konkurencji Daria Niedziałkowska zajęła wysoką 5 lokatę.

Ostatnia tegoroczna edycja Pucharu Polski w Trójboju Nowoczesnym została rozegrana w Częstochowie 4-5.06.2016r.

Radomianie wystąpili w składzie: Daria Niedziałkowska, Aleksandra Boduła, Sara Smorągiewicz, Eryk Karnik oraz Mateusz Kasprzak.
Na podium piątej edycji Pucharu Polski stanęła Daria Niedziałkowska uzyskując drugą lokatę. Ten rezultat pozwoli naszej zawodniczce na zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji całorocznej. Sara Smorągiewicz oraz Aleksandra Boduła zajęły odpowiednio 10 i 11 miejsce, Eryk Karnik 10 miejsce, Kasprzak Mateusz 13. Uzyskane wyniki pozwolą na zdobycie kwalifikacji do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Trójboju Nowoczesnym

czerwiec 2016

3 Edycja Pucharu Polski w trójboju nowoczesnym

W sobotę 16-04-2016 w Warszawie odbyła się 3 Edycja Pucharu Polski w trójboju nowoczesnym. Radomianie wystartowali w składzie: Daria Niedziałkowska, Sara Smorągiewicz, Aleksandra Boduła , Eryk Karnik i Kasprzak Mateusz.
Tak jak w 1 edycji Pucharu Polski najlepiej zaprezentowała się Daria Niedziałkowska uzyskując 757 pkt co dało 3 miejsce, Sara Smorągiewicz zdobyła 623 pkt -12 miejsce, Aleksandra Boduła 454 pkt 19 miejsce, Ola nie ukończyła biegu ze względu na kontuzję. Wśród chłopców Eryk Karnik uzyskał 781 pkt, miejsce 10 a Kasprzak Mateusz 719 pkt, miejsce 18 (był to debiut tego zawodnika w trójboju)

kwiecień 2016

Udany start Radomskich Trójboistów

18-20.03.2016 w Drzonkowie odbyły się zawody z cyklu Pucha Polski w Pięcioboju Nowoczesnym. Zawodnicy RTP VICTORIA RADOM wystąpili w składzie:
Daria Niedziałkowska, Sara Smorągiewicz, Aleksandra Boduła, Eryk Karnik i Adrian Goździewski. Nasi zawodnicy wystąpili w konkurencji trójbój nowoczesny (pływanie 200m, bieganie 2000m i strzelanie. Najlepszym wynikiem popisała się Daria Niedziałkowska zajęła 2 miejsce, Sara Smorągiewicz 11, Aleksandra Boduła 12. Chłopcy zajęli: 8 miejsce Eryk Karnik oraz 24 Goździewski Adrian. W tym roku trójboiści walczą o prawo startu w Mistrzostwach Europy w Trójboju Nowoczesnym, które odbędę się w Londynie w sierpniu.

5-6 grudnia 2015r odbyły się w Spale Mistrzostwa Polski w Dwuboju Nowoczesnym.
Nasz klub reprezentowało 13 zawodników 11 chłopców i 2 dziewczyny.
Do zawodów zakwalifikowało się ok. 130 osób w rocznikach 2001,2002,2003 z całego kraju.
Nasi zawodnicy zajęli miejsca poza podium, wśród dziewcząt najlepszą lokatę uzyskała Natalia Zych(2003r)
9 miejsce, a wśród chłopców Kacper Karnik(2001r) 8 miejsce.
Dobrym wynikiem popisali się także Mateusz Kasprzak(2001r), Tymoteusz Warmiak(2001r)
oraz Błażej Węgliński(2003r).
W klasyfikacji drużynowej Victoria Radom zajęła 5 miejsce do 3 lokaty zabrakło zaledwie 20 pkt.

grudzień 2015

_________________________________________________________________

Po rocznych startach naszych zawodników w trójboju nowoczesnym
Daria Niedziałkowska (rocznik 2000) została powołana w skład
Kadry Narodowej Pięcioboistek w kategorii junior.
Jest to pierwsze powołanie w tej dyscyplinie sportu w historii naszego miasta. Serdecznie gratulujemy zawodniczce oraz trenerom.
Życzymy dalszego rozwoju Pięcioboju Nowoczesnego oraz wielu sukcesów sportowych.

listopad 2015

____________________________________________________________

Wielki sukces młodych pływaków Victorii Radom

Zawodnicy RTP VICTORIA na podium Grand Prix Juniorów Młodszych w Trójboju Nowoczesnym w Warszawie

Zawodnicy Radomskiego Towarzystwa Pływackiego VICTORIA triumfowali w Grand Prix Juniorów Młodszych w Trójboju Nowoczesnym