Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

Puchar Europy Juniorów: Liderzy kadry w pierwszej piętnastce

W Sant Boi de Llobregat zakończyły się indywidualne zmagania Pucharu Europy Juniorów w czwórboju nowoczesnym. W zawodach zaliczanych do rankingu kwalifikacyjnego do młodzieżowych igrzysk olimpijskich w Buenos Aires najlepiej spośród Polaków spisali się Kamil Kasperczak i Daria Niedziałkowska.

Udany początek zawodów zanotował Kamil Kasperczak – w szermierce pokonał 42 przeciwników, przegrywając jedynie 19 pojedynków i ex aequo z Portugalczykiem Vasco Coelho i Egipcjaninem Mohanadem Shabanem uplasował się na trzeciej pozycji, ustępując jedynie Niemcowi Pele Uibelowi (53 wygrane) i innemu Egipcjaninowi Alyeldinowi Sewilamowi (46 wygranych). W środku stawki znalazł się Filip Olejnik – 31 wygranych pojedynków dało mu 28. miejsce w stawce 61 zawodników. W drugiej połowie sklasyfikowani zostali Eryk Karnik i Igor Powroźnik – obaj wygrali po 26 pojedynków i zajęli odpowiednio 46. i 47. miejsce.

W pływaniu Karnik uzyskał drugi czas (1:59,65), co dało mu awans na 31. pozycję w klasyfikacji łącznej. Na basenie szybszy od niego był tylko Egipcjanin Ahmed Elgendy (1:58,34), który znalazł się na trzecim miejscu, przegrywając tylko z Uibelem i Sewilamem. Kasperczak, który miał dziewiąty czas pływania (2:03,81), spadł na czwarte miejsce, Olejnik (2:08,90) awansował na 27. pozycję, a Powroźnik (2:06,35) na 39. lokatę.

Do kombinacji Uibel startował sześć sekund przed Sewilamem i szesnaście przed Elgendym. W trakcie biegu połączonego ze strzelaniem kolejność nie uległa zmianie, jedynie różnice uległy zwiększeniu – Niemiec dobiegł do mety 10 sekund przed pierwszym z Egipcjan oraz 26 przed drugim. Kamil Kasperczak zakończył zmagania na 11. miejscu, natomiast pozostali nasi reprezentanci zanotowali awans – Filip Olejnik na 26., Eryk Karnik na 29., a Igor Powroźnik na 30. pozycję.

W klasyfikacji drużynowej Biało-Czerwoni w zestawieniu Kasperczak, Olejnik i Karnik zajęli piąte miejsce. Zwyciężyli Egipcjanie przed Niemcami i Francuzami.

Dziewczęta swoje zmagania rozpoczęły na pływalni. Najlepszy czas uzyskała Bułgarka Swietła Zgurowa, która przepłynęła 200 m w czasie 2:11,78. Druga Emma Riff była 0,90 s wolniejsza, a trzecia Białorusinka Katjarina Sukora straciła do Zgurowej jedną setną więcej niż Francuzka. Najlepsza z Polek, Daria Niedziałkowska, zanotowała bardzo dobry czas (2:14,75), który dawał jej piątą pozycję. Katarzyna Ligęza zajęła w tej konkurencji 25. miejsce (2:21,13), a Natalia Bieniecka była 31. (2:23,10).

W szermierce najlepiej spisaa się Czeszka Katerina Krejci, która pokonała 40 z 51 rywalek. Jedną wygraną mniej odniosła nowa liderka, Monika Rekute, a dwie Francuzka Clemence Reboisson. W klasyfikacji łącznej za Litwinką znalazły się Krejci i Brytyjka Georgina Mitchell. Spadek na 15. miejsce zanotowała Niedziałkowska, która wygrała 27 z 51 walk, na 35. miejscu wylądowała Bieniecka (23 wygrane), a na 44. Ligęza (15 wygranych).

Do kombinacji Rekute startowała sześć sekund przed Krejci i siedem przed Mitchell. Litwinka zanotowała jednak jeden z gorszych wyników i spadła aż na 30. miejsce, wobec czego na pierwsze miejsce wysunęła się Czeszka, która tę pozycję utrzymała aż do mety. 13 sekund za nią zawody ukończyła na drugim miejscu reprezentantka Niemiec Esther Fernandez Donda, a na trzeciej pozycji uplasowała się Riff, tracąc do Krejci 26 sekund. Daria Niedziałkowska uplasowała się na 14. miejscu, Natalia Bieniecka była 39., a Katarzyna Ligęza 40.

Zmagania drużynowe Polki ukończyły na ósmej pozycji. Na podium znalazły się Francuzki, Brytyjki i Niemki.

marzec 2018

_________________________________________________________________________________________

Prezes RTP VICTORIA Marcin Fokt podpisał Umowę O Realizacji Zadania Publicznego. Zgodnie z umową nr BST. 526.3.20.2018.BF Klub RTP VICTORIA w roku 2018 będzie realizował program o nazwie:" Szkolenie zawodników w dwuboju, trójboju i czwórboju nowoczesnym". Dzięki podpisanej umowie zadanie będzie wsparte finansowo przez Gminę Miasta Radom.

_____________________________________________________________

Wielki sukces młodych pływaków Victorii Radom

Zawodnicy Radomskiego Towarzystwa Pływackiego VICTORIA triumfowali w Grand Prix Juniorów Młodszych w Trójboju Nowoczesnym

W niedzielę, 8 listopada w Grand Prix Juniorów Młodszych w Trójboju Nowoczesnym w Warszawie zawodnicy Radomskiego Towarzystwa Pływackiego VICTORIA pod opieką trenera Marcina Fokta odnieśli wielki sukces.
I miejsce zajęła Daria Niedziałkowska (2000 r.) czas pływanie: 2:19:52, bieganie : 8:19:37, wynik za strzelanie :363
II miejsce Sara Smorągiewicz (2000 r.) czas pływanie: 2:26:31, bieganie: 9:17:70, wynik za strzelanie :393
III miejsce Aleksandra Boduła (2000 r.) czas pływanie :2:27:97, bieganie: 8:49:25, wynik w strzelaniu :370
Chłopców reprezentował Eryk Karnik (2000 r.) który zajął
II miejsce z czasem pływanie: 2:03:23, bieganie: 7:24:93, wynik w strzelaniu: 319. -

Czterech zawodników na podium to marzenie, które dziś spełniło się - komentują kibice Victorii

Kolejny udany start radomskich zawodników w trójboju nowoczesnym

Zawodnicy RTP "VICTORIA" wystartowali w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w trójboju nowoczesnym, zawody odbyły się 27-28.06.2015 w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie. Dziewczęta wystartowały w składzie : Smorągiewicz Sara, Boduła Aleksandra, Niedziałkowska Daria, męską część drużyny stanowił Eryk Karnik(wszyscy zawodnicy rocznik 2000).Wsród dziewcząt najlepszym wynikiem popisała się Boduła Aleksandra uzyskując 650 pkt wielobojowe 11miejsce, miejsce 12 zajęła Sara Smorągiewicz 649pkt, i 13 miejsce Niedziałkowska Daria 630, Eryk Karnik zajął 17 pozycje 739pkt. W konkurencji sztafet mix Sara Smorągiewicz zdobyła 6 lokatę, Niedziałkowska Daria 12, a Boduła Aleksandra z Karnikiem Erykiem 16.

__________________________________________________________

Pierwszy start radomskich zawodników w trójboju nowoczesnym

W dniach 27 – 29 marca 2015r. odbyły się II kontrolne zawody polskiego związku pięcioboju nowoczesnego – Puchar Polski w Drzonkowie. Radomianie wystartowali w czteroosobowym składzie: Daria Niedziałkowska,  Sara Smorągiewicz, Aleksandra Boduła i Eryk Karnik (wszyscy zawodnicy rocznik 2000). Był to debiut zawodników reprezentujących RTP „ Victoria „ Radom, klubu działającego przy PG 10 w Radomiu. Trójbój nowoczesny to dyscyplina składająca się z pływania, biegania i strzelania. Warunki do uprawiania tej złożonej dyscypliny sportu zostały stworzone dzięki przychylności Pani Dyrektor Mirosławy Ruty, która od kilku lat tworzy klasy o profilu sportowym. Uczniowie trenujący w PG 10 mają stworzony plan lekcyjny, który umożliwia przeprowadzenie dwóch treningów dziennie wraz z dożywianiem oraz kadrę trenerską.
Szkoleniowcy prowadzący pięciobój borykają się  z brakiem sprzętu specjalistycznego do szermierki i strzelania, który jest niezbędny do osiągania czołowych lokat w kraju.
Wyniki : Daria Niedziałkowska 13 lokata, Boduła Aleksandra 18 lokata, Smorągiewicz Sara 19 lokata, Karnik Eryk 15 lokata.

_______________________________________________________________

Udany debiut Zawodników Radomskiego Towarzystwa Pływackiego „VICTORIA”
w Drużynowym Wieloboju Pływackim dzieci 10 letnich.

...........Chłopcy w składzie Gębczyk Łukasz, Karnik Kacper, Śliwiak Kacper, Kasprzak Mateusz, Szpak Kacper zdobyli 4 miejsce w ogólnopolskiej klasyfikacji drużynowej chłopców. W tej kategorii rywalizowało 152 drużyny z całego kraju. Na wyróżnienie zasłużył Łukasz Gębczyk, który na dystansie 50m stylem klasycznym uzyskał czas 0,43,37 wynik ten pozwolił na zajęcie pierwszego miejsca w krajowej klasyfikacji żabkarzy w tym roczniku. Dobrym wynikiem popisał się także Kacper Karnik zajmując 4 miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym z czasem 1.23.39 oraz 11 miejsce na dystansie 50 metrów stylem dowolnym z czasem 0.33.39
..........
Dziewczynki 10 letnie wystąpiły w składzie: Rabiniak Zuzanna, Koczyk Klara, Kubicka Maja. Wśród dziewcząt najlepszym wynikiem popisała się Rabiniak Zuzanna  uzyskując czas 0.46.96 na dystansie 50m stylem klasycznym co dało 15 pozycje w klasyfikacji indywidualnej żabkarek 10 letnich .Wyniki uzyskane przez wymienione zawodniczki zapewniły Radomianką 48 miejsce w klasyfikacji drużynowej dziewcząt.

..........
Łączna suma punktów zdobyta przez chłopców i dziewczynki (4032 pkt. fina) pozwoliła Radomskiej drużynie na zajęcie 9 lokaty z pośród 177 drużyn w klasyfikacji ogólnopolskiej 10-latków.

Szczegółowe wyniki w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.